Vytvořte si novou koupelnu
Pokud si chcete vytvořit novou koupelnu, připravte se nejen na slušné finanční výdaje, ale také na spoustu práce. Základem všeho musí být dobrý plán, ve kterém si vše načrtnete. Důležité je už předeme vědět, zdali součástí koupelny bude i toaleta, nebo ji umístíte do jiné místnosti. Mezi zásadní rozhodnutí nepatří pouze otázka WC, ale také, zdali si vyberete klasicky vanu nebo spíše zvolíte sprchový kout. Ve vaně si dokonale odpočinete, zvláště po perném dni, ale sprchový kout zabere o něco méně místa. Navíc, co se týče hygieny, je sprchování přeci jen lepší než očista ve stojaté vodě. Obvykle platí, že menší koupelna rovná se automaticky sprchový kout. V případě standardně velké koupelny pak záleží na vašich preferencích.
Rozhodnout se mezi vanou a koutem nebude při zařizování rozhodně vaše jediná starost. Také je nutné vybrat umyvadlo. Důležité je, abyste pro něj na délku udělali místo něco málo před půl metru. 50 cm je totiž standardní délka většiny umyvadel. Ty jsou dělána tak, aby se vešla i do menších typů koupelen. Co se týče šířky, tam vám stačí vůle pouhých 30 cm. Chcete-li využít každou píď místnosti, měli byste umyvadlo umístit do skříňky. Takto docílíte dalšího úložného prostoru navíc. Tato vychytávka je vhodná nejen pro malé koupelny, ale běžně se využívá i v těch rozměrnějších.
Co se týče koupelnového nábytku, neměli byste se ohlížet pouze na praktickou stránku, ale vybírat také očima. To, že je koupelna místnost určená primárně k očistě, případně pro praní prádla, ještě neznamená, že by neměla vypadat k světu. Nábytek by tak měl nabízet hodně úložiště, měl by být dostatečně odolný proti vodnímu živlu a zároveň by měl také dobře zapadnout do prostředí.
Specialisté
Pokud v tomto odvětví nejste příliš kovaní, navštivte raději kvalitní koupelnové studio, kde můžete vše zkonzultovat, případně nakoupit všechno potřebné vybavení.