Nevynáší firma dost?
Podnikání se musí v první řadě vyplácet. Na ničem jiném tu nezáleží tolik jako právě na tomto. Jakmile firma vynáší, je vlastně jedno, čemu se dotyčný podnikatel věnuje a jakým způsobem, a pokud nevynáší, je všechno ostatní na draka. Pokud to tedy máme říci slušně.
Ovšem co má dělat ten z podnikatelů, který má smůlu? Kterému firma nevydělává dost nebo ho dokonce táhne ke dnu?
Někdy se to dá napravit jedině tím, že člověk investuje do zlepšení současného stavu věcí nějaké peníze. A třeba i nemalé peníze.
Jenže co je platné, že ví dotyčný třeba i naprosto přesně, jak to zaonačit, aby se vše zlepšilo, aby bylo dosaženo třeba i přímo skvělých výsledků, když na to nemá prostředky, že? Když by potřeboval jen ty peníze na investice, ale jako na potvoru mu zrovna ty chybí?
Pokud dotyčný nemá naspořeno, nemá na výběr. A chce-li peníze získat, musí si vzít půjčku.
Což se ale daleko snáze řekne, než udělá. Protože tomu, kdo má hodně vysoké příjmy, čisté registry dlužníků a jiná pozitiva, každý rád vyhoví, jenže do této kategorie lidí podnikatelé v nesnázích zpravidla nepatří. Majitelé firem, které jdou ke dnu, třou často bídu s nouzí, mají dluhy a nic než dluhy.
Ale ani tehdy není třeba zoufat. Je tu přece i nebankovní hypotéka bez registru a u té má šanci uspět každý. Nebo přesněji každý, kdo disponuje nemovitostí, již by mohl dát za půjčené peníze do zástavy. A kdo má i nějaké ty příjmy, aby z nich mohl následně hradit splátky.
Kdo splňuje alespoň ta dvě posledně zmíněná kritéria, může jednoduše vyplnit formulář na webu nebankovní společnosti a poslat jí e-mailem požadované fotografie oné nemovitosti k posouzení. Pak se – aniž by dotyčný musel cokoliv platit předem – počká na schválení žádosti, vše se dohodne, podepíše se smlouva a člověk má rázem k dispozici klidně až sto milionů s čtyřicetiletou dobou splatnosti. I když většinou samozřejmě méně, s možností vracet to i dobu kratší, respektive vše splatit bez sankcí i předčasně.
A tak zachrání podnikání každý, kdo ví, jak na to.