Písek do pískové filtrace je levný, ale vyhazovat jej nemusíte


Máte doma bazén a objednáváte k němu pískovou filtraci? A víte o tom, že písek do pískové filtrace se musí vyměnit vždy po dvou až třech sezónách, protože nedokáže efektivně zachytit všechny nečistoty tím, že se mu obrušují hrany? Toto je přirozený proces a je nutné s ním počítat, výhodou ovšem je, že písek není drahý, a že jeho výměna vás rozhodně nezruinuje. Nabízí se pak ale klasická nerudovská otázka: „kam s pískem“ – kam s ním?

písek do filtrace

Vysypat do kontejneru – toto je celkem běžné, vezmete nádobu s pískem a vysypete jej do kontejneru s komunálním odpadem. Písek se pak na skládce kupí spolu s dalšími odpady a tím, že se jedná o ekologický odpad, životní prostředí tím nijak nezatěžujete. Mohli byste ale popřemýšlet, zda by nebylo od věci písek využít jinak a jinde – šikovněji.

hromada písku

Odvézt do polí nebo do lesa písek do filtrace sice není klasický odpad na skládku, takže jeho vysypáním černou skládku nezakládáte, ale je to docela škoda vysypávat jej někde, kde nenajde žádné další smysluplné využití.

Zakládáme pískoviště – použitý písek do filtrace byste mohli využít pro založení dětského pískoviště. Dětem tak nabídnete lepší zábavu, než jsou mobilní telefony a negativně laděné destruktivní počítačové hry. Hrajte si na písku s nimi, využijte této příležitosti k pobytu na Slunci, kde můžete pochytat více vitamínu D, než kdybyste byli uzavřeni doma či v kanceláři.

Barefoot chodník – písek se hodí pro založení základní vrstvy bosonohého chodníčku. Doplníte jej kameny malé či střední velikosti, šiškami z modřínu, smrku a borovice, větvičkami a dřevěnými úlomky a máte chodník pro celou rodinu. Doporučujeme užívat jej denně, alespoň pět minut se tudy projít, a to i v zimě, pokud vysloveně není pod sněhem. Bosonohá chůze je zdravá a je to vhodná forma otužování – samozřejmě není dobré to přehánět, stačí jen pár minut.

Podobné příspěvky